Tres Metros Sobre El Cielo (2010)

4. prosince 2011 v 22:31 | Selenne L. Athi |  Viděno
Jednou za čas si člověk řekne, že zkusí něco naprosto jiného. V mém případě se většinou jedná o cizojazyčný film, po kterém bych asi normálně nesáhla, protože jsem prostě líná. Tentokrát můj hledáček padl na poměrně nový, španělský film, který bych volně přeložila jako "Tři metry nad nebem".
Tenhle film vypráví příběh motorkáře a rebela, který si říká jednoduše "H". Tenhle kluk rád jezdí rychle, miluje svou motorku a účastní se dost nebezpečných závodů, při nichž nejednou někdo přišel o život. Společně se svými kumpány se rozhodnou jít na párty smetánky, kde potká Babi - vzornou, bohatou a trochu rozmazlenou dívku, která ho začne okamžitě nenávidět. H se tím spíš jen baví a kdykoliv dívku náhodou potká, provokuje ji. Většinou se však setkávájí za zvláštní okolností, kdy H musí Babi neustále zachraňovat z různých malérů, do kterých se nechala zatáhnout jeho provokacemi. A tak tihle dva, navzdory tomu, jak jsou odlišní, v sobě najdou zvláštní porozumění...
Tenhle film mě v zásadě nijak neoslovil. Sice jsou výkony hlavních protagonistů velice zdařilé, romantika na vás dýchá jemně a jen málokdy opravdu přeslazeně. Dokonce i postavy se snaží o nějakou tu hlubší charakteristiku a vše vám do sebe dokonale zapadá a příjemně ladí, kdyby... No, kdyby tohle všechno už nebylo neustále ohrávané téma. Tak nějak jsem v tomhle filmu nenašla nic nového, nic, co by ve mně vyvolávalo kouzelné mrazení z celého příběhu. Co však musím dát filmu za velký, ale opravdu velký plus, je konec. Překvapivý, trochu melodramatický, ale hlavně překvapivý. Jako nejzajímavější postavu považuju právě H, Babino chování mi přišlo občas trochu přiblblé a o některý věci jsem jí zkrátka nezbaštila, ani důvody, proč se tak vlastně chová.
Moje hodnocení: 5 / 10 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama