Tři mušketýři (2011)

23. října 2011 v 22:34 | Selenne L. Athi |  Viděno
Athos, Porthos, Aramis... a samozřejmě D'Artagnan. Tihle čtyři (ehm, tedy tři původně) musí být každému alespoň okrajově známí, možná ještě známější je jejich slavné motto: "Jeden za všechny, všichni za jednoho!"

A jak se s těmito čtyřmi popasoval Hollywood? Na začátku příběhu se setkáváme s trojicí veteránů, kteří dříve dělali úkoly pro svou vlast, jenže po zradě Athosovy milé Milady je to nadšení nějak opustilo. Zkrátka a dobře, myslí si, že už patří na hrdinské smetiště, ačkoliv stále vyhledávají bitky s kardinálovými muži a "užívají" si života, přece jen to není to, co bývalo. Jenže když se k nim shodou náhod přidá mladý D'Artagnan a na scéně se opět objeví Milady coby dvojitý agent pro Buckinghama a kardinála Rochellieho, naši mušketýři se rozhodnou pořádně oprášit své kordy a opět nastoupit do akce, aby zachránili svou mladičkou královnu, ale především zabránili válce mezi Anglií a Francií...

Upozornění hned na začátku - pokud jste silnými stoupenci a milovníky Dumasovy klasiky, raději si vyberte jiný film. Snímek se sice drží předlohy, ale jak je u Hollywoodu zvykem, vše je vlastně docela jinak. D'Artagnan má teď tvář mladého Logana Lermana, na kterého si člověk musí v téhle úloze trochu zvyknout, ostatní mušketýři s tvářemi Matthewa Macfadyena, Lukea Evanse a Raye Stevensona mi byli neuvěřitelně sympatiční a do svých úloh se prostě hodili. Vlastně celé obsazení novodobých Tří mušketýrů se mi zdá víc než sympatické, nad Orlandem Bloomem, Christopherem Waltzem a dokonce Millou Jovovich jsem jásala nadšením.

Ten film musíte brát zkrátka v nadsázce - herci častokrát velice jemně a - zdá se říct i - schválně přehrávají, k tomu se přidává neuvěřitelná úchylka pana režiséra ve vzducholodích. Tenhle nápad mi přišel tak neuvěřitelně osvěžující, že jsem takové maličkosti, jako mechanické vymoženosti a lá James Bond celému filmu ráda odpustila (Athos jako "potápěč" mě fakt dostal). Koneckonců, kdo viděl trailer, měl by prostě vědět, do čeho jde. A vzhledem k tomu, že je konec filmu dost otevřený (hlavně finální scéna je dost WTF?!), doufám, že se dočkáme pokračování a s ním i mnohem, mnohem víc vzducholodí. A pokud vezmu v potaz, že díky té vší akci a seznamování s postavičkami jsme je všechny dostali jen hrubě načtrtnuté, v pokračování je dost prostoru na nápravu. Film si mohl možná odpustit pár zpomalovacích scén, ale jinak souboje byli překvapivě dost přehledné a ostré, ačkoliv se záběry střídali docela rychle, divák měl stále přehled, kdo kde a jak. A když se k tomu připočte velice fajnový soundtrack a titul "vtipný blockbuster", sama jsem odešla velice spokojená.
A ještě jedno upozornění na konec - nesrovnávejte s předchozími adaptacemi, tohle je film, u kterýho se nemusí příliš přemýšlet. Dodržte to a pak můžu jedině popřát - příjemnou zábavu.
Moje hodnocení: (usmrtťe mě, zlynčujte, nadávejte mi do neandrtálců) 7,5 / 10 (aneb hodnocení pro jednoznačné guilty pleasure ;))
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 24. října 2011 v 21:04 | Reagovat

Ach moje zlatá, 73. díl je moje srdcovka a není to zas tak dávno, kdy jsem ho musela vidět znova. Detail po detailu jsem ho procházela, všímala si Natsuovích výrazů ve tváři a naprosto rozplívala nad tím, jak mu jeho zamilovanost stále nedochází. Ti dva prostě musí skončit spolu :D Mě to bylo jasné už dávno! Ale tak řekněme si pravdu, kterej chlap by kvůli jedný holce, kdyby to byla jen kamarádkam vyrval obrovskou a vzácnou sakuru, načemž by jí poté poslal po vodě na loďce pěkně tak, aby jela zrovna okolo jejího domu?! Bylo to naprosto dokonalé gesto! <3

Mno a tož, jinak se mám vcelku dobře. Haha, ve škole nám  už začala příprava na maturitu. Praktická mě čeká 17. dubna, tak na mě mysli :D A kupodivu se nijak nestresuju. Řekla bych, že se i dobře připravuju už teď, čtu všechny knížky, pečlivě nakládám otázky a žádnej test nepodceňuju. Mno ale uvidíme za půl roku. A co ty, jak pak se máš? :D

2 Annieren Annieren | Web | 26. října 2011 v 13:13 | Reagovat

Včera jsme na to chtěli jít v Praze do kina, ale nakonec jsme nějak nestíhali bus, takže z toho sešlo. Ale ta tvoje recenze mě obstojně nalákala :D.

3 Turmë Turmë | Web | 26. října 2011 v 14:06 | Reagovat

Tvoje recenze mě dost uklidnila. Rozmýšlela jsem se, jestli na to má cenu vůbec jít, protože to vypadalo na pěkný úlet. I když musím uznat, že natočit Tři mušketýry jako steampunk mi přišlo jako zajímavý nápad. Asi se na to do kina přece jen vydám:).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama