Scott Westerfeld - Krásní

10. října 2011 v 21:22 | Selenne L. Athi |  Přečteno
Recenze na předchozí díl. (Vzhledem k tomu, že se jedná o druhý díl série, předpokládejte SPOILERY!)
Tally se společně s Shay konečně stala Krásnou, a i když se jí občas vracejí staré vzpomínky, chce svou Ošklivou minulost hodit za hlavu a užívat si, co to jen jde. Jenže když se na jeden z večírků vetře Oškliví a k tomu ještě Tallyn známý, dívka se rozhodne něco dělat. Společně se Zanem, novým Krásným, který jí začíná přitahovat, se vydává hledat pravdu, dokud nenajde dopis. Dopis, který psala, když byla ještě Ošklivá a v němž se skrývají pilulky proti "otupělosti Krásných", tzv. lézím. Tally se o druhou pilulku rozdělí se Zanem a společně pak začnou podnikat tichou, nenápadnou vzpouru, zatímco se Tally pomalu odděluje od Shay, která toto chování chápe jako naprostou zradu a chystá si pro bývalou přítelkyni pomstu...
Druhý díl série Ošklivých mě nijak zvlášť nenadchl. V Zaneovi, jako novém příteli Tally, jsem vůbec nenašla sympatie a obecně jeho chování mě nijak nepřesvědčilo o nějaké věrohodnosti, z Tally se stává opravdu sobecká mrcha a Shay se zase mění ve stvůrou (jsem divná, ale jedině u Shay mi přijdou její pohnutky naprosto pochopitelné). Krom toho mi vadilo, že se Tallyny vzpomínky na Davida objeví asi jednou nebo dvakrát, pak o něm skoro celou knihu neslyšíme, až pak ke konci se konečně vyloupne...nastává hluboké zklamání a pak zase zmizí, od čehož jsem Tally začala upřímně nesnášet a to, co jí Shay udělala, jí jen přeju. (Je normální přát hlavním postavám něco takového?) Z této části celého celku Ošklivých se mi vlastně nevyloupla ani pointa toho všeho, přičemž do toho Westerfeld tak trochu přidává vatu (např. Tallyiny sny a nudné chvíle v pokojích hlavních hrdinů) a asi jsem úplně nepochopila, co tím pan autor vlastně chtěl říci, díky čemuž mě už další díly tak trochu odrazují.
Moje hodnocení: 6 / 10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Annieren Annieren | Web | 10. října 2011 v 21:37 | Reagovat

Pokud vím, teď někdy by měl vyjít další díl - Speciálové...? Možná, žr už vyšel.
Mě se taky tenhle díl - Krásní - moc nelíbil. Chyběl mi tam David, stejně jako tobě mi byl Zane nesympatický... a celé to bylo takové nemastné, neslané, nic moc se v té knížce prakticky nestalo. První díl mě bavil, ale...

Jinak, díky ohledně těch rad k gymplu :D. Ze začátku jsem byla obrovsky šťastná, že jsem, kde jsem, a pocit méněcennosti přichází až teď... ach jo :(. Nějak to přežiju, no... akorát přijedu domů a jsem ráda, že hnu prstem, natož abych něco psala nebo kreslila nebo něco takového.

2 Illandris Illandris | Web | 10. října 2011 v 22:32 | Reagovat

Mě se teda naopak kniha líbila, dokonce o něco víc než první díl, protože v prvním díle jsem na začátku měla docela problém pochopit, co znamenají ty všelijaké technicné serepetičky jako třeba přístupové prsteny apod.
Stejně tak jako vám, i mě lezly některé postavy na nervy. Zane mě moc nepřesvědčil a Tally se často chovala jako totální kráva. Tolerovala jsem to vzhledem k tomu, že byla Krásná, a ti mají, jak známo, vymydlené mozky:) A samozřejmě mi tam taky chyběl David, ale i přesto mě kniha docela nadchla:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama