North and South (2004)

27. října 2011 v 22:49 | Selenne L. Athi |  Viděno
Margaret Haleová se společně se svým otcem, bývalým duchovním, a matkou stěhuje ze slunného jihu na chladný sever, do města továren Miltonu. Když Margaret vyřizuje záležitosti nového domu, kam se chce s rodinou nastěhovat, zavítá do továrny na vlnu, kterou vlastní chladný pan Thornton. Pro Margaret se tento muž jeví jako nesmírně arogantní a nelítostný, přičemž jejich první setkání nedopadlo nijak zvlášť růžově. Naneštěstí pro ni, John Thornton se stane žákem jejího otce, takže ho Margaret chtě nechtě potkává, ačkoliv jí to nečiní přílišnou radost. Na druhou stranu konečně získává v nevlídném městě přátele v podobě dělnické rodiny Higginsů, jimž se snaží v jejich těžké situaci co nejlépe vypomoci. Jak se Margaret zabydluje v Miltonu, zažívá těžké životní situace, snaží se pochopit zdejší způsob života a pomalu se dostává pod kůži i Johnu Thorntonovi, který je stejný, jako město Milton - drsný na povrchu, ale vřelý uvnitř. Jenže když John Margaret požádá o ruku, dívka ho odmítne...
Musím neskutečně zpytovat svědomí, protože jsem měla dojem, že jsem recenzi na North and South už dělala. Opak je pravdou a já chci tuhle chybu okamžitě napravit, protože jsem tuhle minisérii prvně viděla asi před 3 lety.
North and South sice není natolik jemný, jako například adaptace Jane Austenové, za to je neskutečně lidský a vřelý. Všechny postavy a postavičky jsou tu dokonale propracované, herecké výkony velice kvalitní, tomu velice příjemný hudební doprovod. Navíc v tomhle kuse mám opravdu velkou slabost pro Richarda Armitage, jehož John Thornton je perfektně zahraný, hned vedle mu sekunduje na pohled křehká Daniela Denby-Ashe. Začátek sice může nudit, protože člověk možná tak trochu neví, kam se příběh bude vlastně ubírat a hodně otázek je v něm nezodpovězeno, ale tím se nenechte zastrašit. Celá mini-série čítá celkem čtyři hodinové díly, ke kterým se myslím každý bude po shlédnutí rád vracet. Nebudu říkat, jak to dopadne, ale konec si rozhodně užijete.
Moje hodnocení: jednoznačně 10 / 10
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Angie Angie | Web | 29. října 2011 v 15:18 | Reagovat

Tak toto dielko radím medzi tie najlepšie adaptácie knihy aké som kedy videla. :)
A Richarda Armitage-a poznám zo seriálu Robin Hood (vlastne tak som sa dostala aj ku N&S :D), takže som s to vychutnala o to viac. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama