The Hour (BBC)

29. srpna 2011 v 21:46 | Selenne L. Athi |  Viděno
Červen 1956. Freddie Lyon je skvělý novinář a publicista, dokonale informovaný, skvělý analyzátor plný nápadů. Ovšem natolik horkokrevný a tvrdohlavý, že ho jen málokdo udrží na uzdě. Jednou z mála těchto lidí je Bel Rowley, nadaná a ambiciózní mladá žena, která dostane šanci vést nový pořad BBC zvaný "The Hour" (Hodina), který má být jakýmsi diskuzním pořadem o dění ve světě. Jenže ihned na začátku je Freddieho kamarádka z dětství zavražděna, ačkoliv všichni prohlašují, že to byla sebevražda, Freddie od svého přesvědčení nechce ustoupit a tak se pomalu zaplétá do konspirací a temných afér bohatých a mocných, v němž hraje každý svou roli, dokonce i Freddie, ačkoliv o tom nemá nejmenší tušení. Na druhou stranu, Bel je zaměstnána vedením nového programu, přičemž si začne románek s postarším a ženatým Hectorem Maddenem, jenž je zdejším hlavním moderátorem. Do toho všeho se prolínají zprávy ze světa, kdy hrozí třetí světová a nikdo netuší, kdo na čí straně vlastně stojí...
The Hour má velice spletitý příběh prodchnutý živými dialogy a skvělou propracovaností postav, obzvláště těch hlavních. Freddieho Lyona si každý zamiluje, ačkoliv je častokrát možná až moc necitlivý a příliš upřímný, jeho inteligence a důvtip je nedocenitelný. Freddieho doplňuje jeho spřízněná duše Bel, která se snaží co nejlépe postavit na vlastní nohy a dokonale se emancipovat, což se jí příliš nedaří a dostává ji do nepříjemných situacích jako ženu, ale i jako producentku The Hour.
Tenhle britský kus se vskutku vydařil. Napětí, inteligence a chytrý humor tohoto nového dítka BBC je na vysoké úrovni, stejně tak výkony herců a ten krásný "retro look", který je příjemně nostalgický. Britové jsou mistři dramatu a jiskřivých dialogů, za tento počin hluboce smekám.
Moje hodnocení: 9 / 10
Počet shlédnutých epizod celkem: 6 z 6

Trailer:
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama