Kaichou Wa Maid-Sama!

29. srpna 2011 v 21:27 | Selenne L. Athi |  Viděno
Kaichou Wa Maid-sama! ve 26 epizodách vypráví romanticko-humorný příběh prezidentky školní rady Ayuzawy Misaki, zkráceně Misa-chan, která se stala první studentkou na původní chlapecké akademii. A protože s dokonalou přesností ví, jaké to je být jediná holka obklopená tolika kluky, snaží se být co nejpřísnější, nejkrutější a zesnadňovat život svých spolužaček, které jsou samozřejmě v menšině. Misaki je svou prudkou a nevázanou náturou někdy dost děsivá, zvláště pro chlapce, ale dokáže si svou pílí a vytrvalostí hodně získat a hlavně, udržet ve škole pořádek. Díky tomu padne do oka Usui Takumimu, školnímu idolu a lamači dívčích srdcí, který s naprostým klidem odráží Misakiny děsivé výlevy vzteku, které všechny ostatní děsí. A ačkoliv by se mu Misaki nejraději vyhýbala, Usui bohužel přijde na její tajemství - Misaki totiž pracuje v Maid Caffé, což je kavárna, cukrárna, částečně restaurace a prostě příjemné a klidné místo, kde si můžete dát prakticky cokoliv, přičemž vás obsluhují mladé dívky v oblečcích služek a oslovují vás co nejuctivěji "Můj pane" či "Má paní". Misaki tuto práci dělá kvůli její rodině; otec je opustil, zanechal za sebou dluhy i rozpadající se domek, v kterém si nemůžete být jisti, zda šlápnete na pevnou půdu. A ačkoliv se Misaki, její mladší sestra posedlá slevovými kupony a Misakina matka snaží, aby sebe i dům uživili, přeci jen to není tak jednoduché.
Po Usuiho odhalení se začne Misaki bát, že mladík prozradí její tajemství, jenže se stane skoro naprostý opak - Usui se do Maid Caffé vrací, aby byl v dívčině blízkosti, objevuje se v nečekaných situacích, aby Misaki zachránil a neustále ji provokuje svými poznámkami, které jsou buď perverzní, nebo jim dívka vůbec nerozumí. Postupem času se mezi nimi zakotví zvláštní soulad, ačkoliv každý z nich je jako oheň a voda...
Kaichou wa maid-sama! je rozhodně milé, hodně pěkně udělané a vtipné anime. Narazila jsem na něj u miss.bloody Scars (což mi připomíná to naše vzájemné inspirování :D) a po prvním díle mě okamžitě chytlo. Upřímně, Usuiho bych si dala okamžitě k svačině, Misaki je opět hodně příjemná hrdinka, která si na nic nehraje a kromě řevu na kluky je hodně sympatická. Ostatní postavy jsou většinou komické, ale příjemně dokreslují hlavní hrdiny a ne všichni pobíhají bez duše kolem (některým je samozřejmě věnována trochu větší dějová linie, než ostatním). Zkrátka a dobře - bavilo mě to, hodně. Oproti předchozímu romantickému kusu Kimi ni Todoke, které bylo romantikou napěchováno od začátku do konce, mě tohle bavilo víc. Mělo to víc děje, míň dlouhých pohledů a skvělých perverzních poznámek Usuiho. Přiznávám, že jsem se u každého dílu neustále, skoro úchylně culila a ačkoliv byl tu a tam díl slabší, stále si držel svou laťku. Krásná, prázdninová tečka.
Moje hodnocení: 8 / 10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 31. srpna 2011 v 14:31 | Reagovat

Přesně, ty občas najdeš něco u mě, a se mnou je stejně tak naopak. Pravdou je, že tohle anime je hodně vtipné a Misaki není úplně ta typická shoujo hrdinka s nevinným kukučem za kterou pádí další třicet nápadníků, což mě mimochodem hrozně irituje v jiných anime. Stejně ale Usui zase taky není svatoušek a někdy jí docela zatápí v jeho stylu svádění :D

2 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 1. ledna 2013 v 22:09 | Reagovat

Tohle anime bylo bezvadné, také jsem ho sledovala o prázdninách. Měla jsem to zkouklé během pár dní a neskutečně jsem se nasmála. Vážně perfektní. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama