X-Men: První třída (2011)

10. července 2011 v 17:27 | Selenne L. Athi |  ViděnoJak se vlastně stal z Erica Magneto? A z Charlese Profesor X? Kdy vlastně přišel Charles k doživotnímu postižení na vozíčku a odkud se vlastně vzala Mystique? Na tohle všechno nám odpovídá nový X-film - První třída. A taky na mnohem víc.
Začátek je podobný, jako u úplně prvního dílu X-Menů. Tedy dětství Erica Lensherra, které nebylo zrovna v koncentračním táboře dvakrát růžové. Je tu i scéna s ohnutým plotem... Jenže co následuje potom? Mladého Erica si totiž všimne věděc a "specialista" na podobné případy Sebastian Shaw, který zpočátku vypadá naprosto neškodně. Tedy dokud nenapočítá do tří a nezabije Ericovu matku. Díky tomu ho vlastně Eric až do dospělosti hledá a pronásleduje.
Na druhé straně, Charles je jeho pravým opakem. Je z bohaté rodiny, jako malý našel modrou dívku Raven ve své kuchyni, díky čemuž mezi nimi vzniklo silné pouto, které by Raven chtěla posunout o něco dál. Jenže Charles je Charles a v dívce nevidí víc než jen svou sestru.
Tito tři se setkají ve chvíli, kdy se snaží porazit Shawa a jeho skupinu mocných mutantů, s jejichž pomocí chce Shaw rozpoutat válku mezi Sovětským svazem a Amerikou. Ericovi a Charlesovi nezbývá nic jiného, než se bránit protiútokem - díky schopnému mladému mutantovi Hank MacCoyovi (pozdějšímu Beastovi), který sestrojí Cerebro a tak Eric s Charlesem začínají rekrutovat mladé mutanty. Některé úspěšně (Havok, Bashee atd.) a některé i neúspěšně (malé cameo ve Wolverinovi a jeho "go fuck yourself" je nezapomenutelné). Tuto skupinku začnou cvičit, aby dokonale uměli ovládat své schopnosti a zamezit tak celosvětovému konfliktu. Jenže čím víc se dostávají blíž k Shawovi, tím víc se názory Erica a Charlese liší, až nakonec dojde k momentu, kdy se z přátel stávají nepřátelé na život a na smrt bojující za to, co je dobré a co je správné.
Upřímně, jeden z nejlepších X-Menů, co jsem kdy viděla. V mém žebříčku sice stále vítězí první díl X-Men, ale First Class mu silně šlape na paty. Obsazení sympatické a věrohodné, herecké výkony více než dostačující. Celé vyznění příběhu, kde se zaplétají otázky genocidy, rasismu, Karibské krize a životních Nemesis. S tímhle vším ale skvěle kontrastuje dokonale vyvážený humor, který rozhodně nespadá do trapnosti, sympatické a uvěřitelné postavy. A samozřejmě skvělá hudba a komorní atmosféra šedesátých let. Skutečně, film naprosto splnil mé očekávání, dokonce ho přerost a já mohla být z celého snímku jedině nadšená a ačkoliv je předem jasné, kam jeho závěr nakonec povede, stejně se mi na to příjemně koukalo. No upřímně, pokud je člověk hodně všímavý, všimne si dokonale propletených osudů hrdinů, které se střetávají i v ostatních X-filmech (již zmíněný Wolverine; malá Storm; mladý Alex Sommers je budoucím otcem Scotta "Kyklopa" Sommerse; Mystique s Azazelem jsou zase rodiči Nightcrawlera z druhého dílu X-Menů atd.).
Shlédnuto a podtrženo - velké nadšení a ovace. Líp jsem si to představovat nemohla.
Moje hodnocení: 9 / 10

Trailer:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kivi* Bubu Kivi* Bubu | Web | 10. července 2011 v 17:54 | Reagovat

Tento diel x-mena sa mi najviac páčil =D

2 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 12. července 2011 v 22:00 | Reagovat

Jako hodně se mi líbili postavy, ale čekala jsem od toho víc. Nelíbil se mi děj a celej průběh toho filmu mi to přišlo naopak dost natahované.

3 Janiss Janiss | Web | 14. července 2011 v 17:50 | Reagovat

vrr sakra já ten film ještě pořád neviděla

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama