Harry Potter a Relikvie Smrti - 2. část (2011)

20. července 2011 v 20:53 | Selenne L. Athi |  Viděno
Tak a je to tady. Onen konec, na který jsme všichni čekali. Ale opravdu stálo na něj čekat?
Upřímně, celé je to takové rozpačité. Vše začíná u Dobbyho hrobu, kdy se Harry dohodne se skřetem Griphookem (kterého zachrání z Malfoyovic sídla), že výměnou za vstup do Bellatrixina trezoru dostane Nebelvírův meč. Dohoda platí do chvíle, kdy je další Viteál s částí Voldemortovy duše nadosah... Jenže pak je skřet zradí a Harry s Hermionou a Ronem opustí Gringottovic banku ve velkém stylu - na drakovi. Bez meče ale nemohou Viteál zničit a tak se musí vrátit do Bradavic, do Tajemné komnaty, kde jsou stále k dispozici baziliščí zuby. Přemístí se do Prasinek, kde narazí čirou náhodou na Brumbálova bratra, který tajně pomáhá Bradavickým studentům a přeživší Brumbálově Armádě, která živoří v komnatě nejvyšší potřeby pod vedení Nevilla, Lenky a Ginny. Když se chodbou dostanou Harry se svými přáteli zpátky do Bradavic, začíná závod s časem - musí nalézt a zničit zbylé Viteály, aby se Harry mohl s Voldemortem utkat osobně... Bitva o Bradavice a záchranu kouzelnického světa může začít.
Takže, v první řadě - z posledního dílu jsem hodně, ale opravdu hodně rozpačitá. Samozřejmě, je nabit akcí a jeho tempo ubíhá neuvěřitelně rychle. Tohle je možná ale i jeho nejsilnější slabinou. Kromě toho, že nečtenář je podle mě naprosto ztracen v ději a musí být z toho všeho naprosto perplex, finální bitva je tak nějak rozdělena na čtyři části po pěti až deseti minutách, přičemž ani v jedné není opravdu vidět smrt některých postav. Tam, kde by tvůrci mohli z toho všeho vytřískat emocionální maximum, je jen špetka toho, u čeho čtenář v knize brečí od začátku do konce. Neříkám, že decentnost není špatná, v tomhle případě je ale myslím použita trochu laickým dojmem. A i to, že se asi v deseti minutách rychle shrne všechny "milostné" osudy hlavních postav - to mi taky nepřijde nijak zvlášť správné. A poslední tři minuty filmu a to slavné "Po 19 letech" - to už úplně sklouzlo do takové trapnosti, že se celé kino jednoduše smálo a celkový dojem podle mě nevyzněl tak, jak by vyznít měl. Na druhou stranu, opravdu pěkně udělané scény byly ze Snapeovy minulosti (ačkoliv dokonale vyhlazený "mladší" Snape Alana Rickmana vypadal spíš jako po plastikách) a Harryho rozhodnutí obětovat se... Ano, v těchto chvilkách mě opravdu pokoušeli pálící slzy v očích a horko těžko jsem je zamačkávala. Ale upřímně - od jisté části filmu jsem opravdu nevěděla, jestli se mám smát, nebo brečet. Nevím, ale myslím, že poslední díl celého kolosu Harryho Pottera tvůrci zkrátka odflákli. Musím přiznat, že jsem nejspíš křivdila předchozímu "stanovému" dílu, kde byla aspoň patrná ponurá atmosféra a všechno na vás pomalu a děsivě doléhalo, ale tady mi to přišlo tak nějak všechno nedotažené, odfláknuté a tak nějak... nemastné, neslané. Nechci mít pocit, že poslednímu Harrymu křivdím, ale druhá část posledního dílu budu nejspíš počítat mezi slabší filmová zpracování Harryho Pottera. Skutečně, škoda.
Moje hodnocení: 7,5 / 10

Trailer:

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sammy Sammy | Web | 21. července 2011 v 14:41 | Reagovat

Ahoj hlásla by jsi pro mě prosím tady? http://www.bookfan.eu/soutez-o-kindle-3/nahled/112

Byla bych ti moc vděčná a promiň za reklamu :)

2 Leana Kailien Leana Kailien | Web | 21. července 2011 v 15:43 | Reagovat

První část aspoň pro mě byla asi opravdu lepší. Co mě, ale vážně dostalo, jak se Voldemort nakonci rozletěl na kousíčky. Přišlo mi to takový divný.

3 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 4. srpna 2011 v 8:44 | Reagovat

[2]: Puzzle od firmy Voldemort. :-P

4 Ewil Ewil | Web | 6. srpna 2011 v 21:30 | Reagovat

Souhlasím s tebou. První část byla nejlepší. Měla takový ten přídech očekávání, zdravou dávku temna a hlavně napětí. Nikdo se tam neřezal (aspoň ně tolik) hlava nehlava, aspoň se tam něco řešilo a dělo. Mělo to jistou příchuť a atmosféru a to se mi na tom - světe div se - líbilo. Nepatřím mezi skalní fanoušky Pottera, tohle šílenství mám dávno za sebou. Tak i tak jsem se na poslední dva díly podívala a ta druhá část mi spíš přišla bezduchá. Něco tam chybělo, nějaká správná tečka a několik scén mi přišlo až zbytečně dlouhých. U scény, kdy se Ron a Hermiona políbili, jsem přemýšlela, jestli se mám smát, brečet anebo třískat hlavou o stůl. Což jsem skoro udělala v úplném závěru filmu. Řvala jsem smíchy.
V podstatě jsem tady napsala to, co ty v recenzi. Nemastné a neslané.

5 Mary Depp Snape Mary Depp Snape | Web | 8. srpna 2011 v 22:56 | Reagovat

mě to přišlo hrozně ulítlí..furt jen utíkat zabíjet a utíkat...házet po sobě kledbala a nic.ALe pak jsem si to pustila hezky po sobě part 1 i 2 a užasný..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama