Vampire Diaries (2. série)

6. června 2011 v 19:09 | Selenne L. Athi |  Viděno

Znáte to. Dva chlapi se zamilují do jedný holky, které jim hrozně připomíná jejich dávnou lásku, kterou ztratili. No jo, ale co se stane, když jsou to upíří bratři a jejich mrtvá láska se vrátila zpátky, aby získala jednoho z nich? Tak bychom mohli načít začátek 2. řady docela obstojných Upířích deníků. Nakolik obstojně si vedly v druhé řadě, to posoudím v této recenzi.
(POZOR! DÍKY TOMU, ŽE JDE O POKRAČOVÁNÍ, OBSAHUJE SPOILERY JAK Z PRVNÍ, TAK Z DRUHÉ ŘADY!!!)

A začalo to se vší parádě s návratem Katherine. A Jeremyho sebevraždou. Tedy, neúspěšnou sebevraždou. Nestal se ani upír, ani obyčejně nezemřel, prostě přežil. Takže největší problém zřejmě spočívá v návratu zlé kočičky Katherine, která si umí dokonale hrát s city ostatních. A proč vlastně ne, když se dokáže přestrojit za Elenu, tu holku, kolem které se točí hlavní linie celého seriálu? Takže, Katherine je zpátky. A zdá se, že chce Salvatorovi zpátky. Tedy spíš jen Stefana.

S prvními díly se do seriálu vrací známé postavy, např. Caroline, která se kvůli Katherininým hrám stane upírkou a jednu chvilku to vypadá, že se přidá na tu "špatnou" stranu. Jenže díky zázračnému Stefanovu vlivu pozná vegetariánský způsob neživota upírů a na oplátku se snaží Eleně i bratrům pomoct proti Katherininým intrikám. Krom křehké blondýnky je tu samozřejmě i další z Eleniných kamarádek, čarodějka Bonnie, jež právě zkouší hranice svých magických možností a nejednou jí to málem stojí život. Další, nepříliš překvapivou proměnou prochází i Tyler, kterého stihne rodinné dědictví v podobě vlkodlačího prokletí. Chcete dál pokračovat, nebo se v tom už ztrácíte stejně dobře, jako já?Druhá řada Upířích deníků se skutečně rozjela ve velkém stylu. Krom obvyklých, dokonalých zvratů tu máme docela zajímavě nabíhající změny charakterů ve všech postavách. S dalším a dalším dílem se více pohrožujeme do Eleniných problémech, když zjistí, že ona je vlastně Katherininou "dvojnicí" (proto vypadají úplně stejně) a jen díky ní může být prolomena kletba měsíce a slunce, která by mohla naprosto převrátit běh světa ve prospěch upírů a vlkodlaků. Elena se tak díky tomu dostává do docela dost těžkých rozhodnutí a situací a ne všechny zvládá s takovým přehledem, jako to dělala v první sérii. Bohužel, krom toho, že jakž takž po tolika dílech začíná Damona přijímat jako svého přítele (přičemž se samozřejmě na něj několikrát naštve, nenávidí ho, pošle ho do háje atd.), tak u téhle slečinky jsem nijak zvlášť ohromnou změnu nepostřehla. Možná je to tím, že mi celkově její postava nepřijde nijak zvlášť sympatická a příjemná.
Naopak velice příjemné změny jdou vnímat u Caroline, která se z blonďaté barbie nanynky stala svérázná upírka, která chce mít svůj obyčejný život, ale zároveň pomáhat těm, které má ráda a které miluje. A upřímně, je to taky jedna z postav, která si toho za celou druhou sérii docela dost prožila. Nemusím vám říkat, jak šikovně propracovaný charakter má náš hořkosladký Damon Salvatore, který sem tam ukazuje své pravé city, ovšem v takové míře a hloubce, že byste nejraděi Stefana kopli tam, kam slunce nesvítí, protože jeho postava se stává díl za dílem otravnější a skutečné sympatie k němu projevíte v posledních minutách posledního dílu (ačkoliv i tohle je docela sporné).Celkově se druhá řada nás vtahuje do velice složitých záhad okolo upírů i vlkodlaků, přičemž nám dává opět nahlédnout do minulosti jak bratrů Salvatorů, tak i do minulosti Katherine, takže jí začnete dokonce i litovat a chápat ji, proč se z ní stal někdo, jako je teď. Na druhou stranu, téměř od půlky série se celkový děj začíná podivně, zvláštně natahovat a skřípat a ačkoliv tu máme několik velice kvalitních a emocemi nabitých epizod plných nečekaných zvratů, rozhodně nemá na svou první předchůdkyni. Možná je to proto, že tvůrci občas hodně tlačí na pilu a některých událostí je až přehršle (no upřímně, každá z postav za celou řadu "málem umře" minimálně dvakrát) a některým hercům, obzvláště Nině Dobrev její herecký um zkrátka neberu. Možná je to tím, že má tak těžkou úlohu hraní dvou naprosto odlišných postav, ale přiznejme si - kromě pěkné tvářičky se na její postavě toho moc nezměnilo. Holce, které za celou sérii umře skoro celá rodina, by se docela pocuchali nervy, nezdá se vám? A její Katherine dělá vždycky hrozné bububu, ale všechno to jsou jenom řeči. Bohužel.Celkově jsem z druhé řady docela rozpačitá. Rozhodně se mi nelíbila tak moc, jako první, na druhou stranu vývoj některých postav a překvapivé vyhrocení některých situací si stále drží svou hloubku a promyšlenost, takže se po dané epizodě nechytáte za hlavu a nekroutíte nad patosoidním scénářem (ovšem některá rozuzlení taky nejsou úplně nejlepší, viz. poslední díl). Těžko říct, jestli si tvůrci nastavili vlastní laťku příliš vysoko, nebo jestli nás chtěli zaplácat tolika informacemi a dějovými zvraty, abychom si nevšímali některých nedostatků a skřípavých drobností, které možná až příliš bijí do očí. No, uvidíme, co nám přinese 3. řada.
Moje hodnocení: 6,5 / 10

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 8. června 2011 v 7:02 | Reagovat

Tak jako co by jsi čekala. Románek mezi Amy a Doctorem už je čím dál tím víc platonická záležitost. Ale asi si dokážu představit jak tě to naštvalo. Takovýhle situace úplně nesnáším, ale na jednu stranu jsem ráda, že tady to teoreticky vyšlo podle mých představ. Mno ale tak si myslím, že ještě není všechno ztracený! Zase musím ale říct že to, že je River dcera Amy, mi nepřišlo jako nějaké velké překvapení! Snad v té druhé půlce překvapí víc :D

2 Leana Kailien Leana Kailien | Web | 9. června 2011 v 19:56 | Reagovat

V 2.sérii bylo zvratů opravdu hodně. Jsem ráda, jak se vyvinula postava Caroline. Ovšem musím uznat, že Elijah byla taky zajímavá postava. Teď jen doufat, že se 3.série povede.

3 Leana Kailien Leana Kailien | Web | 10. června 2011 v 17:49 | Reagovat

Nechápu, jak si na něj mohla zapomenout.Opravdu mohli Rose nechat žít, stejně mi přišlo, že ty postavy vraždili jak na běžícím páse. Snad v té 3.sérii opravdu zvolní.

4 Miselle Miselle | E-mail | 10. června 2011 v 18:48 | Reagovat

Zdravím, Sel. Asi v půlce dubna (:D) jsem ti posílala email s prosbou o vytvoření obálky k Lovcům Temnot. Nevím, jestli ten email došel nebo ne, nicméně ráda bych ty Lovce konečně dodělala a hodila na Spod. Pokud je to možné a budeš mít v následujících týdnech čas, ozvi se mi na mail, abychom to pořešily. Nějaké návrhy už mám zpracované od autorky. :) Díky moc!

P.S.: Promiň za spam, ale na mail se ti nemůžu "dovolat".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama