The Borgias (1. série)

10. června 2011 v 18:59 | Selenne L. Athi |  Viděno
Byla jednou jedna Itálie, středobod Evropy, středisko kultury a samozřejmě i církve. A tam se zrodila první mafiánská rodinka - Borgiové, jejichž hlavou byl - papež. Vše začíná tím, když umírá papež starý. Rodrigo Borgia, otec tří dětí a jednoho nemanželského, téměř umírá touho vidět se na papežském trůně. A tak si sám k tomu dopomůže. Koneckonců, proč ne, když má majetek a dostatečně vlivné postavení, aby dodržel sliby těm, kteří pro něj budou hlasovat? Rodrigo se stává papežem a politické machinace začínají - ať už jde o naverbování jednoho syna do armády, dalšího syna Cesareho protlačí mezi církevní hodnostáře či provdá svou nevinnou a naivní dceru Lucreziu za významného muže. Co na tom, jestli se k ní bude chovat naprosto násilnicky a jeho dcera nebude nikdy v manželství šťastná? Ne, ačkoliv se zdá, že Rodrigo má vše dokonale nalajnované, jeho dítka ho častokrát přesvědčí o opaku. Lucrezia si začne tajný románek s čeledínem svého manžela, Cezare se zase zamiluje do nesprávné ženy a sám Rodrigo nedlouho po zvolení papežem získává novou milenku a svoji ženu naprosto zavrhuje. Tohle všechno a mnohem víc politického i citového pletichaření nás čeká v novém seriálu The Borgias od tvůrců oblíbených Tudorovců.
A teď moje hodnocení... Upřímně, od Borgias jsem si slibovala hodně. Koneckonců, mám pro Jeremyho Ironse slabost (a pro jeho naprosto bezkonkurenční hlas), takže jsem se na Borgie moc těšila. První tři, čtyři díly slušné, jenže pak to svou statičností začne skřípat. A ani Jeremy tady nepodává stoprocentní výkon, který bych od něj očekávala. K dobru na druhou stranu musím vyzdvihnout skvělou chemii mezi Lucrezií a Cesarem, mimoto se v seriálu v roli čeledína a mladého Lucreziina milence objeví Luke Pasqualino (seriál Skins). A drobná zajímavost k závěru - seriál se natáčel v Česku (na Barrandově vznikal Sixtinská kaple; na hradě Točník a Křivoklát, v Martinickém paláci v Praze, a dalších čes. lokacích).
Takže shlédnuto a podtrženo - kdyby se udržela atmosféra prvních dílů, hodnocení by bylo rozhodně vyšší. Takhle mi to přijde neslané nemastné a tak trochu Tudorovské.
Moje hodnocení: 6 / 10 (ale i tak jsem zvědavá na 2. sérii, takže není nic ztraceno)

Trailer:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terii Terii | Web | 10. června 2011 v 19:08 | Reagovat

dobre

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama