Glee (2. série)

10. června 2011 v 19:22 | Selenne L. Athi |  Viděno

(POZOR!!! JDE O 2. SÉRII, TAKŽE SE NEJSPÍŠ VYSKYTNOU SPOILERY JAK Z PRVNÍ, TAK Z TÉTO SÉRIE!!!)
Minulý rok pro náš sbor neskončil příliš slavně, když vezmeme v potaz, že Regionálky nevyhrál. Do druhého roku se ale pustili po hlavě a hodlají konečně někam prorazit. Takže, co našim sboristům přinesl tento rok?
Začneme hezky popořadě, a to od Rachel - naše "superhvězda" prožívá krátké, přesto šťastné období se svou láskou Finnem, který náhle zjistí, že vlastně ještě něco cítí ke Quinn a možná proto není ve vztahu s Rachel spokojený. Ačkoliv se ho snaží Rachel přimět o opaku, nakonec z toho má jenom zlomené srdce a skoro na půlku série se buď všechny snaží přesvědčit, že je bez Finna naprosto šťastná, a nebo je zoufalá z toho, že už s Finnem nechodí. Na druhou stranu, tvůrci si vyhráli s jejími vztahy s ostatními členy sboru, konkrétně s Kurtem, jehož šikanování ve škole dosáhlo takového vrcholu, že se náš gay sborista rozhodl opustit své přátele a pro své vlastní blaho nastoupit do Warblerské akademie, kde potkává svou první lásku v podobě nadaného zpěváka Blaina, který je z jeho chování i pozdějšího vyznání dost zmaten, ale netrvá příliš dlouho a tihle dva nakonec k sobě najdou svou cestu. No a ostatní? Tina se rozešla s Artiem a místo něj chodí s tanečníkem Chanem a chudák Artie se s tím snaží vyrovnat. Vhodnou partnerku, ačkoliv je to naprosto překvapivé, najde v přihlouplé Brittany, která místo kousku rozumu má spíše vřelé a dětské srdce. Brittany je pořád mrcha, ačkoliv má i pár světlých chvilek, Puck se zamiluje do naprosto nečekaného člověka a Mercedes připadá, že je naprosto se svým talentem potlačena někam do pozadí. Mimo to se nám do sboru dostává nováček Sam, který taky docela zahýbá místními vztahy. Krom sboristů řeší své vztahové problémy i pan Shuester, který je stále omámen Emmou Pillsbury... no, vdanou Emmou Pillsbury. A kolem toho všeho se točí řada coverových písní, nových i starých, šmrncovních i odrhovaček... Zkrátka a dobře, vítejte v 2. sérii Glee.
Nebudu nikomu nic nalhávat, 2. série se mi prostě nelíbila. Ať už tu jde o výběr písní, žádná z nich mě nijak zvlášť nechytla za srdce (krom tedy těch originálních, které byly napsány přímo pro seriál). Jako kdyby seriálu naprosto došla všechna šťáva, uhozenost a američnost 1. série. Protože, upřímně, kromě promíchání několika vztahů, přičemž se některé vrací do starých kolejí, se v celé sérii nic moc neděje. Nevím, zda je to tím, že ze mě Gleekovské nadšení po první sérii nadobro odpadlo, nebo zhoršující se kvalitou seriálu, ale z celkových 22 epizod bych si mohla vybrat maximálně 5, které za něco stojí a z kterých si ještě něco jakž takž pamatuju. Zbytek mému podvědomí nejspíš nepřijde natolik důležitý, aby si je pamatoval, ačkoliv seriál skončil teprve před necelým měsícem. Druhá série mě naprosto odradila (z dílu s Britney Spears jsem měla osypky - a kromě ní tam žádná guest-star nebyla) a já se budu jen přemáhat, abych zkoukla sérii třetí.
Moje hodnocení: 5 / 10

Trailer:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Turmë Turmë | Web | 10. června 2011 v 19:33 | Reagovat

Je pravda, že druhou řadu považuju taky za horší než první. Vadilo mi to neustálé promíchávání dvojic, nakonec to skončí ve stylu „každý s každým“. Ale stejně se mi pořád líbila, ani proti výběru písní nic nemám a ty originální jsou pěkným zpestřením. A žádná guest-star? Gwyneth Paltrow a Kristin Chenoweth jsou pro tebe vzduch:)?

2 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 11. června 2011 v 23:01 | Reagovat

:D Řeknu jenom dvě slova :D Nesnáším Glee :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama