Crescendo - Becca Fitzpatricková

23. června 2011 v 21:13 | Selenne L. Athi |  Přečteno


Ačkoliv je Nora Greyová ráda, že se Patch stal jejím strážným andělem a tak s ním může strávit letní prázdniny, přesto má do naprosté pohody a krásné zamilovanosti daleko. Cítí totiž mezi sebou a Patchem hlubokou propast kvůli Patchově neschopnosti cítit fyzický cit. Ještě víc jí zraňuje zjištění, že se Patch nějak podezřele motá okolo Marcie Millarové, Nořiny úhlavní nepřítelkyně a navíc partnerkou na chemii v letní škole. A aby toho nebylo málo, zdá se, že Noře opět někdo usiluje o život. Když se Nora Patchovi vyzná, že ho miluje, její strážný anděl z celé situace podivně vycouvá a pro Noru se to stane rozhodující - rozchází se s Patchem a snaží se na něj zapomenout. Jenže jak, když jí skoro ze všech stran do hlavy buší jeho přítomnost a navíc přítomnost Marcie Millarové? A proč Nora začíná najednou vidět a slyšet svého dávno mrtvého otce? Začíná to vypadat, že Nořin život už nikdy nebude takový, jako byl dřív. Je nedůvěřivá ke všem ve svém okolí a začíná si pokládat jedinou otázku - komu může skutečně věřit?
Druhý díl byl po Zavrženém hořkým zklamáním. Nevím, možná jsem od něj čekala trochu víc. Upřímně, Nora mi do půlky knihy lezla dost krkem, protože její stále se stejně opakující scény s Patchem jsou jako přes kopírák. Člověk se navíc začíná chytat všech "detektivně-hororových" narážek teprve na posledních sto stránkách knihy. Ano, podobně toho bylo i u prvního dílu, ale upřímně, nečekáme všichni vždycky od pokračování nějaké zlepšení? A navíc, její "nesnáším Patche" je dost otravné vzhledem k tomu, že to tak ve skutečnosti vůbec necítí a vypadá to, že vlastně ani neví, co doopravdy chce. Když už přestala být z prvního dílu posedlá Patchem, začne se kvůli němu zase příliš zajímat o Marcii, ačkoliv neustále prohlašuje, jaká je to neskutečná kráva. A konec? No, docela cliffhanger, ano, to se musí nechat. Ale stejně, není to nic, co by vám vyrazilo dech, pokud ovšem nepočítáte smutek z naprostého zbláznění vaší oblíbené postavy, ke které se to vůbec nehodilo. No nic, tak snad si třetím dílem trochu polepšíme.
Moje hodnocení: 5,5 / 10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hranicefantazie hranicefantazie | Web | 5. prosince 2012 v 20:41 | Reagovat

Mě tato knížka učarovala. Trvalo sice delší dobu, než jsem si ji v knihovně půjčila, takže mezitím se mi první díl v hlavě trochu uležel. Hodnocení bych dala vyšší, ale přiznávám, že Nora mi někdy svým přemýšlením nad Pachel leze na nervy. To ale jde překousnout. Jen mi u dalšího dílu vadilo, že se de facto opakoval děj z prvního dílu. No, stejně se ale těším na ten poslední- Finále.

2 hranicefantazie hranicefantazie | Web | 5. prosince 2012 v 20:43 | Reagovat

Jo a ještě chci dodat, že se mi náhodou líbí ten nápad s anděly. Nevyskytují se žádní upíři či jiné nadpřirozené bytosti, pouze andělé, které autorka bravurně začlenila do dnešního světa. A právě to této knížce dodává na jekémsi lesku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama