Waiting for forever (2010)

20. května 2011 v 18:26 | Selenne L. Athi |  Viděno

Willie a Emma byli v dětství nejlepší kamarádi. Trávili spolu veškerý čas, dokonce i tehdy, kdy Williemu zemřeli rodiče. Tehdy mu Emma pošeptala něco, co k ní navždy upoutalo. Když se Emma odstěhovala, Willie šel za ní. Kdekoliv byla, kamkoliv šla, on tu vždycky byl. Nepozorován, jako stín následoval dívku, kterou miloval. Když se Emma kvůli nemoci svého otce vrací zpátky do rodného města, Willie jde samozřejmě za ní. Setkává se tu se svými dlouholetými přáteli, kteří se ho snaží přemluvit, aby s Emmou konečně mluvil. A je tu také jeho bratr, jež má pocit, že je Willie duševně nemocný.
Emma se stará o svého otce a krom toho se ještě vzpamatovává z rozchodu se svým snoubencem, kterého podvedla. Když ji na ulici najednou osloví neznámý mladý muž, chvíli jí trvá, než jí dojde, o koho se jedná. S Williem stráví celý den, přičemž společně navštěvují stará místa, kam jako děti chodili. Emma se o svém příteli z dětství dozvídá, že se živí jako komediant a žongléř a že stále žije tak trochu ve svém světě. Willie je naopak naprosto nadšen, že už konečně může být s dívkou svých snů a ve své horlivosti jí řekne, že jde tam, kde je ona. Emma je zmatená a tak Williemu přikáže, aby už za ní nikam neodcházel. Jenže pak je Willie obviněn z vraždy a Emma je naprosto zmatená chováním svého snoubence, který se nečekaně objeví ve městě...
"Are you following me?"
Waiting for Forever je skrz naskrz jednoduchý příběh o tom, jak se nesmělý a trochu bláznivý mladík zamiluje do krásné dívky, na kterou by čekal celou věčnost. Rachel Bilson v roli Emmy mi přišla sympatická, Tom Sturridge svou roli trochu zasněného Willieho zvládl na výbornou, dokonce jsem v jedné chvíli musela kvůli němu zamáčnout slzu. A ačkoliv vzájemná chemie je spíše úsměvná, celkovému vyznění snímku nevadí a dodává příjemný pocit. Je to sice trochu kýčovité, ale přesto se najdou drobné úlomky lidskosti, osobních chyb i nevyslovených přání, které romantické slaďárny bohužel postrádají.
Za mě příjemný zážitek.
Moje hodnocení: 7,5 / 10 (půl bodík za postavu Willieho ;))

Trailer:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama