Thor (2011)

14. května 2011 v 20:13 | Selenne L. Athi |  Viděno

Bylo nebylo, žili jednou severší bohové. Odin, Loki, Thor a jeho družina... No zkrátka, Thor a Loki jsou synové boha všech bohů, Odina. Loki je ten přemýšlivý, Thor je tvrdohlavý a horkokrevný. Když se při jeho korunovaci málem stane krádež od ledových obrů, s nimiž Odin před dávnými věky uzavřel křehký mír, aby zamezil dalším válkám, Thor neuposlechne zákazům svého otce a společně s jeho družinou se vydají do země svých nepřátel. Zde se setkají se zdejším králem, který Thora urazí natolik, že začne boj. Vše vypadá bledě, kdyby nezasáhl Odin. Ten se snaží králi ledových obrů domluvit, je však příliš pozdě - díky Thorovi nastane opět válka. Odin je rozčílen a zklamán synovým chování a když ho ještě Thor urazí, vykáže ho na zem, kde ho hned po dopadu srazí auto. Z něj vystoupí náruživá vědkyně Jane Fosterová se svými přáteli, která sem přijela zdokumentovat dění zdejší noční oblohy. Thor si vzpomene kdo je a snaží se vyhledat své kladivo moci, které Odin poslal na Zem spolu s ním. Má to však jednu podmínku - ten, kdo je schopen Thorovy síly, ale nesmí se nechat zaslepit hněvem, ani pýchou. Thor se bude muset tohle všechno na Zemi naučit, pokud se chce vrátit zpátky domů...Mezitím se na Asgardu, v sídle bohů, Loki dozvídá o své temné minulosti, díky čemuž Odin upadá do dlouhého spánku bohů a Loki se ujímá vlády nad Asgardem...
Dobře, možná, že jsem od Thora očekávala něco naprosto jiného. Upřímně, Asgard občas vypadá trochu moc počítačově, ale to se dá přežít. Bohužel, trošku už nedokážu přežít Natalie Portman, kterou mám sice ráda, ale nemusejí jí cpát naprosto všude do těch stejných rolí, kde je křehká, krásná... no, zkrátka už její postavy nemají příliš větší rozměr (myslím, že se to s filmem Your Highness změní :)), ale i tak... Příběh je hodně jednoduchý, jsou tam i vtipný hlášky, ačkoliv některé jsou více méně trochu hluché (ačkoliv, miluju Stellana Skansgarda a jeho narážku na to, že zná příběhy Thora a ostatních bohů z dětství - vzhledem k tomu, že je Švéd, to docela sedí :D). Navíc, je to hrozně uspěchané. To mi na tom vadí nejvíc. To, že se Thor za půl hodinu naučí správně chovat, či to, že s Jane Foster stráví tři dny a hned jí hrozně miluje... Na to jsem možná moc náročná, nebo jsem byla na tenhle film moc náročná. Nevím, od Kenetha Braghama bych možná očekávala trochu víc.
Takže, lehké zklamání.
Moje hodnocení: 7 / 10

Trailer:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 14. srpna 2014 v 9:27 | Reagovat

Ano, ta chemie mezi Jane a Thorem naprosto nefungovala. Naopak bratrská rivalita a následný rozkol byl udělán naprosto dokonale a uvěřitelně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama