Elvis a Anabelle (2007)

23. dubna 2011 v 21:59 | Selenne L. Athi |  Viděno

Elvis a Anabelle. Dva lidé, jejichž osudy jsou si svým způsobem neuvěřitelně podobné a díky nešťastné náhodě se oba setkají. Ovšem za skutečně podivných podmínek.
Elvis žije se svým postiženým otcem, který byl původně balzamovač. Svědomitý syn chce rodinnou tradici udržovat, ovšem za předpokladu, že si všichni myslí, že jeho dílo je vlastně otcovo. Nemá totiž schválenou licenci na balzamování lidí a proto dělá ze sebe zdánlivého neumětela. Ve svém životě ale uvízl na mrtvém bodě. Nehledě na to, že musí balzamovat, starat se o svého otce, nemá ani žádnou přítelkyni a žije s vědomím, že se nejspíš jednou sám zabije stejně, jako jeho matka. Anabelle je na tom podobně, ovšem ta pro změnu žije v domnění "dokonalé" rodiny, kdy její matka nemá daleko ke skleničce vodky, za to však do své dcerušky cpe dokonalá moudra o tom, jak být neustále krásná. Její otčím pro změnu hází po Anabelle chlípným okem, takže mladé ženě není jeho přítomnost zrovna dvakrát po chuti. Sama Anabelle je mladá bulimička, která se (stejně jako Elvis) zasekla na mrtvém bodě svého nijakého života. Když se však stane nehoda a Anabelle je kvůli špatným příjmům potravy diagnostikováno selhání srdce, je převezena právě do Elvisova balzamovacího ústavu. Elvis žasne nad krásou mrtvé dívky, políbí jí - a světe div se, šípková růženka Anabelle se probere. Elvis to ihned nahlásí a zpočátku se zdá, že životy obou se vrátí do zajetých kolejí, dokud se Anabelle nevrátí s prosbou, zda by u Elvise nemohla nějaký čas zůstat. Naštěstí pro něj, ona si z jejich prvního "setkání" nic nepamatuje. I když Elvis není její přítomností v domě nijak nadšen, postupně se s dívkou zbližuje a oba si uvědomují, že si mohou být navzájem tím hybným bodem, který by jejich doposud nudné a nicneříkající životy posunul dopředu...
Elvis a Anabelle je lidský film. A silná romantika, i když ne v pravém slova smyslu. Skutečně tu nenaleznete neustále se omílající "i love you", nýbrž skutečné city viditelné jen v gestech. Oba hlavní představitelé odvádějí docela příjemnou hereckou práci, chemie mezi nimi pracuje výborně a dokonce mi i skápla slza při konci filmu. Je to nenápadný, za to však příjemný film, který nikoho neurazí a dodá vám pocit, že ne vždycky život stojí za hovno, i když to tak vypadá.
Moje hodnocení: 7 / 10

Trailer:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 KrISten KrISten | Web | 23. dubna 2011 v 22:01 | Reagovat

krásny design:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama