Dobrodružství kapitána Báthoryho: Strážcové Varadínu - Juraj Červenák

23. dubna 2011 v 22:23 | Selenne L. Athi |  Přečteno

Kapitán Kornelius Báthory je stvořený pro život vojáka. Je nelítostný, ale čestný, nebere si s nikým a ničím servítky a dokáže se poprat s nepříjemnostmi s rozumem a chladnou hlavou. Když se však dozví, že jeho dlouho neviděný otec umírá, vydává se na rodinné shledání s úmyslem starat se o svého syna Michala, kterého tak dlouho zanedbával. Co osud však nechtěl, nedlouho po shledání jsou oba dva, Michal i Kornelius, napadeni oddílem Turků kvůli krvavé rodinné pomstě, kterou Báthory zapříčinil. Michal je odvlečený neznámo kam a Báthory se po týdnech uzdravování z vážných zranění vydává syna hledat. Na svéch cestách se střetává s různými typy lidí, novými přáteli i nadpřirozenem, přičemž jedinou jeho myšlenkou je najít zpátky ztraceného syna, nebo alespoň se dozvědět nějakou zprávu o jeho smrti...
Juraj Červenák rozehrál historickou řežbu se sympatickým hrdinou a rychlým, neúprosným tempem, které vás nechá vydechnout až na poslední stránce, zároveň však ve vás nechá tunu napětí pro další díl. Všichni, hrdinové i záporáci, jsou lidé z masa a kostí (ačkoliv nepotkáme pouze lidi) a ukazují dokonalé protypy různých lidí, které můžeme bohužel častokrát potkat i dnes. Ačkoliv se jedná o kapitolu dějin, která je nám sice známá, ale ne všem připadá nějak zvlášť zajímavá, autor z tohoto tématu vydupal snad maximum a ještě přidal něco navíc. Pro mě skvělá, napínavá četba, v které se snoubí hned několik žánrů najednou v dokonalém koncertu, který čtenáře vtáhne do děje a zuby, nehty a šavlemi se ho drží až do konce.
Moje hodnocení: 9 / 10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 14. srpna 2014 v 9:04 | Reagovat

Úžasná kniha, miluju historické knihy a tahle fantasy je skvělá. Začátek je naprosto dokonalým úvodem do série, postavy jsou sympatické, všechno je uvěřitelné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama