The Labyrinth (1986)

8. března 2011 v 16:08 | Selenne L. Athi |  Viděno

Pozor, neplést si s Faunovým labyrintem. Ano, oba filmy v sobě mají jistou byzardnost a zvláštní kouzlo, avšak tenhle "starší" Labyrint je proti tomu Faunově hravější, bláznivější a hlavně... DavidBowie-ovatější :D
Dívka Sarah ráda sní, vytváří si své vlastní světy, do nichž uniká od otravných rodičů a mladšího hlasitého sourozence. Všichni po ní něco chtějí, aniž by se na to Sarah zeptali. Prostě vše je nefér, za všechno může Sarah. Až jednou se dívka rozzlobí, když jí rodiče nechají na krku malého a uvřískaného caparta a ona vysloví přání. Přání, aby si jejího mladšího bratra vzal král Goblinů. Jenže co se zprvu může zjevit jako hloupá slova vyřčená ve vzteku se vzápětí střetává s krutou a pokroucenou realitou, když se král Goblinů skutečně zjeví u Sarah v pokoji a vezme jí jejího bratra, jak chtěla. Ačkoliv ho dívka prosí, že chce vzít svoje slova zpátky, král jí dá úkol - aby jí vrátil jejího bratra, musí projít Labyrintem, který vede až k jeho zámku. Sarah se odhodlaně vydává na strastiplnou a naprosto bláznivou cestu plnou neuvěřitelných kreatur, příšerek a chlupáčů, aby dostala svého bratra zpátky a mohla se vrátit do svého světa.
Labyrint je naprosto bláznivý, potrhlý a neuvěřitelný. V jeho světě existují věci, jež se naprosto vymikají jakýmkoliv zákonům logiky. Ale o to přece jde, ne? Navíc, David Bowie naprosto úžasný, jeho krále Goblinů jsem žrala od začátku do konce, i s těmi jeho super-přilehlými legínami a úžasným hlasem. Jenifer Connelly i v mládí dokázala ukázat, že hrát prostě umí.
Moje hodnocení: 8 / 10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Annie-chan Annie-chan | Web | 9. března 2011 v 7:37 | Reagovat

Film znám, ale viděla jsem jenom začátek... ani pořádně nevím, proč jsem ho nedokoukala...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama