Temný krystal (1982)

1. března 2011 v 20:57 | Selenne L. Athi |  Viděno

Pche, kam se hrabe Avatar. Tahle klasika ho zblajzne jako malinu.
Vítejte ve světě Temného krystalu, kde se podivno střetává s tajemnem a magií. A příběh, ačkoliv nám připadá tisíckrát omílaný, byl ve své době dost silným zážitkem. A svým způsobem je i doteď.
Temný krystal je magický artefakt, který měl chránit celou zemi. Ale kousek se odlomil a s ním vznikly odporní a krutí Skexiové a vlídní Mystikové. Jenže Mystikové vymizely a zanedlouho se má stát to samé se Skexii, kteří pro svou pýchu a nadřazenost udělají prakticky cokoliv. Naštěstí je tu hrdina Jen, Gelfling, který má podle proroctví najít část ztraceného krystalu a společně s ním zachránit celou zemi. Po své cestě najde spojence a lásku (samozřejmě :D) a musí čelit krutým nástrahám, aby zdárně dosáhl svého cíle a naplnění proroctví.
Temný krystal je pohádkový, ale zároveň i dost temný. V dobách, kdy tenhle film vznikal a šla bych na něj do kina, rozhodně bych jen tak ze stvůrných Skexiů nespala. Svět Jena a Kiry je neobvykle komplexní, rozmanitý a tolik napěchovaný fantaskností, byzardností a nadšením, že naprosto zapomenete, že koukáte jen na loutky a ne na skutečné bytosti. Prostě klasika, jak má být. Klenot mezi fantasy.
Moje hodnocení: 9 / 10

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 3. března 2011 v 16:02 | Reagovat

Moc chci vidět!

Znáš Strings?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama