Skins (5. série)

18. března 2011 v 21:00 | Selenne L. Athi

Tak to jsou oni. Noví, naivní, připraveni to všechno do jednoho podělat. A pořádně. Jinak by si totiž nemohli říkat Skins, nebo snad ano?
Úplně noví příběh britských studentů bez iluzí a s pořádnými problémy začíná ve chvíli, kdy se do Bristolu přistěhuje nová holka Frankie. Frankie je jiná, než její vrstevníci. A nejde jen o to, že její rodiče jsou pěkný párek gayů, ale i to, jak vidí okolní svět a i strach, že se mu nemůže postavit. Ale i výchova mužů se na ní podepsala - z bývalé školy má dost nepříjemné vzpomínky ohledně šikany od ostatních spolužáků kvůli tomu, jak se Frankie oblíkala. Prostě víc kluk než holka. A ačkoliv to vypadá, že v nové škole to skončí podobně, naštěstí pro Frankie se objeví nová řádka pěkně vykutálených, i když věrných kamarádů - školní divě Minnie, které záleží na dobrém "looku" a jejím dokonalém klukovi Nickovi, který nezvládá svůj vztek; pak nerozlučnou dvojici Alo a Riche, trochu pošahanýho kluka z farmy a metaláka každým coulem; baletku a herečku Grace, která se snaží udělat pro všechny to nejlepší; drsnou holku Liv, jež to dokáže říct všechno pořádně od pusy a v neposlední řadě potížistu Mattyho, který se vlastně vyloupne jako ten "good" guy.
Celá nová partička nás nechá nahlédnout do svých soukromých dramat, jenž nám jsou tak blízká a v nichž se častokrát sami vidíme. Je docela jasně vidět, že se tvůrci snaží částečně vrátit dějově k původním Skins (1. generace), kteří byli bezpochyby nejlepší, tedy rozhodně lepší, než nemastná neslaná 2. generace, která se dostává do jakés takés kvality až ve 4. sérii. Ale toho teď zanechme. Soustřeďme se hlavně na naši novou partičku. Upřímně, ne všechny díly se mi úplně líbily, například ten o Nickovi a Liv mi nic moc neřekl, ostatní byli rozhodně lepší, obzvlášť tedy Richův, Frankie, Grace a Alo, kteří to prostě nemají v životěch těžké, zejména po té rodinné stránce.
V hodnocení nové generace jsem dost rozporuplná, protože jde vidět, že nováčci potřebují ještě dost místa na to, aby skutečně ukázali, co dovedou. I tak se mi nová partička docela zamlouvá, tak jsem zvědavá, čím je nechají tvůrci projít v další řadě. Koneckonců, poslední díl toho dost nakousl, tak se dost těším na další sérii :D
Moje hodnocení: (silnějších) 7 / 10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Virginia Virginia | Web | 20. března 2011 v 13:08 | Reagovat

Ahoj. Protože jsem se na tvé doporučení dívala (a zamilovala si) Skins, 1. generaci, ráda bych znala tvůj názor na další díly. Docela se totiž bojím jít do dvojky, právě proto, že jsem silně ovlivněna tvářemi z jedničky. Upřímně si myslím, že hlavním tahounem dvojky je Tonyho sestra Effy, kterou doopravdy nemám ráda. Nakonec jsem ale neodolala, a na první díl se dívala, ale jenom do okamžiku, než Freddy otevřel svou novou skříňku a vytáhl z ní Sidovu čepici. To mi přišlo tak nechutně kýčovitý, že jsem to vypla, a pro jistotu zkoukla znovu první sérii :D Co myslíš, byla to chyba? Nelituješ toho, že ses dívala i na druhou generaci? Upřímně totiž nechci, aby u mně Skins klesli vinou právě druhé generace v ceně.

2 Virginia Virginia | Web | 20. března 2011 v 19:28 | Reagovat

trochu zabili...? :D chápu, jak to myslíš a líbí se mi, jak jsi to napsala ;) každopádně moc díky za názor, teď už je mi jasné, že se na to nepodívám. mě totiž hrozně vadí tahání za vlasy.
V úplně první recenzi na Skins jsi psala o dvou postavách, které tě zasáhli. můžu říct, že máme podobný vkus na charaktery, taky jsem si HO zamilovala. nevím, co to mají za zvyk postavy, které za něco stojí, odpravovat...!! to mě naštvali :D

3 Virginia Virginia | Web | 21. března 2011 v 16:06 | Reagovat

házení za plot se odkláda, 3 generaci zkusím, (přeci jen si nenechám ujít dívku, vychovávanou dvěma homosexuáli) a uvidím, co se z toho vyvrbí. dvojku každopádně ne. Effy, never more. nechápu, co na ni všichni mají - i třeba videa na youtubu jsou hodně o ní, přitom jako postava mi přišla mnohem lepší a zajímavější její kamarádka - Pandora.

4 Virginia Virginia | Web | 21. března 2011 v 21:22 | Reagovat

škoda, ráda bych diskutovala na téma Effie i víc, ale vážně nemám druhou generaci zkouknutou, a vím tudíž jen to nejzákladnější. co s ní udělali nevím, co udělali Frediemu vím (a mám na to svůj názor).
Frankie? Myslíš Cooka, toho drakobijce? :D ten to taky táhl se všema, ne? ;)

5 Caseyinepe Caseyinepe | E-mail | Web | 22. září 2017 v 14:59 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Click here!..</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama