Mluv (2004)

6. března 2011 v 10:29 | Selenne L. Athi |  Viděno
Mluv vypráví o Mirandě Sordino, která byla v létě na párty znásilněna jedním ze starších spolužáků. Díky tomu, že pak z naprosté nemohoucnosti a paniky zavolala policii, se stává trnem oku celé škole i svým nejlepším kamarádkám. Ačkoliv to tak nevypadá navenek, Miranda se vnitřním způsobem snaží s tou událostí vyrovnat, snaží se jí překonat a jít dál, přičemž tím ještě víc znepokojuje své rodiče a lidi, které dříve znala. A nejen to. Dostane se do třídy xenofobního a rasistického učitele, který se po ní začne dost silně vézt kvůli pozdním příchodům, rodiče jí čím dál víc nerozumí a její bývalá nejlepší kamarádka právě chodí s tím spolužákem, který Mirandu znásilnil. Má to i však své světlé stránky.
Miranda se totiž dostane do třídy poněkud zvláštního výtvarníka, rebela a umělce pana Freemana, který chce, aby jeho studenti co nejpřesněji a nejlépe kreslili své pocity a dojmy. Díky tomuto neobvyklému přístupu začně Miranda unikat od krutého světa ke svým malbám a začne být více otevřenější. Stejně tak ale musí najít sílu promluvit. Protože to je něco, co měla udělat už dávno.
Speak je jeden z mých srdcových filmů, a nejen kvůli skvělé Kristen Stewart, kterou už teď budu zřejmě pořád vidět jako vzdychající Bellu s otevřenou pusou a velkými zuby. Ale ve Speak je prostě dokonalá. I celý příběh je rozhodně jiný, než byste čekali, že zrovna takto bude probíhat příběh o znásilněné dívce. Je to otevřené, přirozené, bolestné a zranitelné, přesně vidíme strach Melindy promluvit o tom, co se jí stalo. A nejen strach, ale i hanbu. I ostatní výkony herců nejsou nijak průměrné, i když díky Kristen jsou skoro všechny protlačeny do pozadí. Pro mě je Speak prostě skvělý a citlivý film, neobvyklý a osvěžující, přičemž se vám tam neprochází stovky nádherných kluků a slečen, které jakoby vypadli z katalogu na spodní prádlo. Což je další plus.
Moje hodnocení: 9 / 10

Trailer:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janiss Janiss | Web | 6. března 2011 v 11:55 | Reagovat

tak tento film se mi libil, je to teda doba kdy jsem ho viděla, ale je dobrej

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama