Megamysl (2010)

31. března 2011 v 23:35 | Selenne L. Athi |  Viděno


Megamysl začíná v "podobném duchu", jako Superman, ačkoliv trochu rozdílně - když se v nějaké vzdálené sluneční soustavě stává obrovská katastrofa a starostlivý rodiče svého jediného synka pošlou někam do neznáma od nebezpečí společně s mluvící rybou Prckem, nikdo netušil, že na jiné planetě téže sluneční soustavy budou mít jiní rodiče úplně stejnou myšlenku. A díky tomu se zrodí nepřátelství na život a na smrt, nepřátelství mezi super padouchem, který si říká Megamysl a dokonalým hrdinou Metro Manem. Jejich boj trvá léta a vypadá to, že je konečně na čase, aby někdo z nich porazil toho druhého. Proto Megamysl uskuteční dokonalý plán - unese Metro Manovu přítelkyni a reportérku Roxanne a díky tomu se mu podaří svého úhlavního nepřítele zničit. Megamysl jásá a nedokáže uvěřit svému štěstí - dokud ovšem nezjistí, že díky smrti svého protivníka už nemá pro co žít. Nešťastnou shodou náhod se potká s Roxanne, přičemž se přemění za někoho jiného, aby jej nepoznala. A právě Roxanne mu nechtěně vnukne dokonalou myšlenku - stvoří si nového superhrdinu, aby měl zase nějakou náplň do života. Najde si dokonalého týpka přesně pro jeho účely - kameramana a spolupracovníka Roxanne Hala, který jí dlouhou dobu tajně miluje. A Megamyslovi se skutečně daří - ve svém přestrojení dokonale klame jak Hala, tak Roxanne. Z Hala cvičí dokonalého hrdinu, zatímco se do Roxanne pomalu zamilovává... Má to však jeden háček - Hal totiž zřejmě nechce být superhrdina a po tom, co ho Roxanne dost suverénně odkopne, už vůbec ne. A tak Megamysl stojí před velkým dilema - má se stát někým, proti komu celý život bojoval?
Vtipný a skvěle vytovřený animák Megamysl jede v podobném duchu, jako první díl Shreka, jen si místo klasických pohádek vzal na paškál komiksové hrdiny a padouchy. Díky tomu se stává velkou filmovou chuťovku sršící vtipem a podobnou náladou, jako právě Shrek. Navíc, hvězdné obsazení dabérů je více než komické - Megamysl má hlas Willa Ferrella a jeho úhlavní nepřítel Metro Man zase hlas Brada Pitta. Zajímavé, že? Ačkoliv sem tam něco trošku zaskřípe a film si podobně jako Shrek na chvíli zahraje na rodinnou animovanou komedii, ihned se vrací ve své "černohumorné" formě. Navíc společně se skvělým, nadupaným soundtrackem skvělých rockových i popových hitů (Michael Jackson, Jet atd.) si tenhle film člověk rozhodně vychutná. Mňam, mňam.
Moje hodnocení: 8 / 10

Trailer:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Time lady Time lady | Web | 1. dubna 2011 v 15:56 | Reagovat

Díky :-D
Ten film vypadá skvěle :D

2 Janiss Janiss | Web | 1. dubna 2011 v 20:23 | Reagovat

prvně po pár záběrech jsem si řekla, že to je blbost, ale nakonec se mi to dost libilo a libil se mi i překvapivě výber daberů

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama