Má mě rád, nemá mě rád (2010)

20. března 2011 v 17:20 | Selenne L. Athi |  Viděno

Má mě rád, nemá mě rád je velmi nenápadný film, který přesto docela chytne za srdce a nepustí. Spíš vám ho vyrve a vy se budete ještě chvíli dívat na díru ve své hrudi.
Příběh tohohle skvělého snímku se točí okolo Julie a Bryce, dvou dospívajících dětí bydlích naproti sobě přes ulici. Bryce se sem přistěhoval jako malý kluk a ihned se dostal do srdce malé Julie, která se rozhodla, že kvůli jeho nádhernému úsměvu a zářícím očím to bude právě on, od koho dostane první polibek. Léta však plynula, oba se nějak změnili, přičemž Julie v Brycovi náhle nachází pouze zklamání a připadá jí, že v jeho nádherné oči už nejsou takové, co bývaly. Zato Bryce si začíná uvědomovat, jaká osobnost mu bydlí naproti přes ulici, aniž by si jí za ta léta nějak zvlášť všímal, zamiluje se do Julie, zatímco ona se snaží Bryce od-milovat. Jak tahle zapeklitá "má mě rád / nemá mě ráda" dopadne?
Tenhle film je zvláštní tím, jakým dokonalým způsobem je vyprávěn. Nikdy jsem se totiž nesetkala s ničím podobným. V hodině a půl je odvyprávěno několik dní a vzpomínek, přičemž tu samou událost vypráví jak Julie, tak Bryce ze svého vlastního pohledu, přidává k tomu své pocity a dojmy, takže divák naprosto neví, na jakou stranu těch dvou se má vlastně přiklonit. Má být v právu trochu zvláštní dívka, která má trošku zatvrzelou představu o tom, koho miluje, nebo kluk, kterého pronásleduje jeho poněkud zvláštní, přesto velice zajímavá sousedka? Myslím, že na tuhle otázky nikdo nenalezne odpověď. Kromě hlavních protagonistů jsou tu skvěle načtrtnuty a naznačeny charaktery obou rodin - Juliiny chudší, ale milující a Bryceovi "dokonalé" rodinky, kde to příliš nefunguje kvůli poněkud despotickému otci, který je zklamán tím, kam se dostal a vylévá "zlobí se na svět" i na sebe. Je to nenápadné, milé, RETRO!! a nutí vás to aspoň půl hodiny po shlédnutí usmívat. Co víc si přát? Film mi naprosto evokoval blížící se léto, prázdniny a teplé počasí a za to mu děkuju :)
Moje hodnocení: 9 / 10

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cookies Cookies | Web | 20. března 2011 v 22:06 | Reagovat

Ahoj,nechtěla by ses kouknout k nám na blog a ohodnotit nám povídky?Teprv začínáme a byly bysme rády,kdyby ses na ně kouknula. (Soráč za reklamu.)

2 Leila Leila | Web | 22. března 2011 v 17:54 | Reagovat

Tak si ma navnadila, že si ho idem stiahnuť :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama