Beastly (Alex Finn)

4. března 2011 v 20:13 | Selenne L. Athi |  Přečteno

Nevím, zda si můžu dovolit nezkrácenou audioknihu zařadit mezi "Přečteno", ale nebudu si kvůli tomu zřizovat novou rubriku, to se fakt nezlobte.
Beastly je převyprávění a zmodernizování klasického příběhu o Krásce a zvířeti. Kyle Kingsberry je dokonalým mladíkem, ať už jde o vzhled, či o výsledky ve škole, málokdo je mu roven. Bohužel, Kyle si je toho dost dobře vědom, přičemž mu post syna jednoho z největších pracháčů ve městě dost dobře vyhovuje a nahrává. Zkrátka, každý by mu mohl závidět. Když si však Kyle velice nepříjemně vystřelí z jedné ze svých spolužaček, dokonalost je náhle naprosto rozmetána v prach. Z dívky se totiž stává čarodějka Kendra, která to dá milému Kylovi za její ponížení pořádně sežrat. Kyle je proměněn na 2 roky v netvora - v nelidskou bytost porostlou chlupy, s tesáky a dlouhými drápy. Za tu dobu si musí získat polibek z opravdové lásky. A ačkoliv se Kyle snaží skutečně změnit, má vůbec monstrum šanci být znovu člověkem?
Beastly je sice jednoduché a snadno odhadnutelné, přesto mě neskutečně bavilo. Autorka totiž umí tvořit příjemné a vcelku sympatické hrdiny (dobře, Lindy mě občas trochu štvala, ale to neva) a takový příběh, který nikoho neurazí a rozhodně člověka chytne. Je docela příjemné pozorovat, jak se Kyle postupně mění, jak se snaží být lepším člověkem, i když jím vlastně není, s pomocí slepého učitele Willa a hospodyně Magdy. A ještě víc se to ukáže s příchodem jeho potencionální pravé lásky Lindy. Samozřejmě v knize účinkují i temnější aspekty, a to v podobě otců hlavních hrdinů, i když nepřímo. Kylův otec je naprosto zaměstnaný prací a svou kariérou, že se postupem knihy vůbec nedivíme nad tím, co se z Kyla s takovým rodičem stalo. Lindin otec je Kylovu otci velice podobný, i když se pro změnu vidí jen v drogách a na to, jak si nejlíp zachránit vlastní krk, když jde do tuhého.
Jako příjemné a vcelku vtipné spestření jsem považovala i chat mezi prokletými, který se vždycky objeví na začátku další části příběhu. Objevuje se v něm Froggy (Žabí princ), Silentmade (Mořská víla) atd. společně s Kylem, přičemž si mezi sebou píšou své zážitky a objevy a o tom, jaké to je být prokletý. To mě dost bavilo.
Sečteno a podtrženo - Beastly je příjemná oddechovka a ačkoliv jsem ji poslouchala celou v angličtině, neměla jsem s jejím porozuměním nijak zvlášť velké problémy. Jo, líbilo se mi to. Jednoduché, nenáročné, pohádkové. :)
Moje hodnocení: 7 / 10

Audiokniha ke stažení:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 4. března 2011 v 21:49 | Reagovat

Vím že se o tom chystá film s Alexem, na který jsem vcelku zvědavá :D Heh audiokniha? To zní celkem dobře :D Myslím že to pohledám :D A to jsi to měla v angličtině, nebo v češtině? :D

2 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 5. března 2011 v 23:32 | Reagovat

Musím říct že jsem po audioknize ještě nikdy nesáhla, ale do tohohle se mi vcelku chtěla, už protože bych chtěla vidět i film a i přesto že konec je mi už teď docela jasný, a herečka, která kraje Lindu nebo jak se ta holka jmenuje, mě hrozně štvte už od doby s High School Musical :D Ale jsem už v půlce třetí části a máš pravdu, ta angličtina tam není vůbec těžká :D Takže prostě plus :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama