Tina Salo: Smrt u Archanděla (Petra Neomillnerová)

7. února 2011 v 20:12 | Selenne L. Athi |  Přečteno
Smrt u Archanděla
V parném vedru matičky Prahy se Tině příliš nedaří. Ať už jde o vraždy nedaleko v jejího domova, o hádky s Kayem, o nudu, o stesku po pořádné práci nebo o jejího otce, který se příliš nápadně začal kolem ochomítat a hrát si na šťastnou rodinku. A to Tina ještě neví, jaký dopad na ní bude mít otcův nově vytyčený cíl a vůbec, na celou upíří Prahu. Skutečně, tohle léto bude opravdu horké.
Kromě toho, že autorka opět rozehrává neotřelý výlet do pražských ulic se svou upíří neotřelostí, celkově příběh od začátku až do určitého bodu zamrzne na podivné nule a stane se strnule statický. To by ani tolik nevadilo, kdyby se postavy, a obzvlášť Tina, nezačaly chovat více než podivně. Ať už jde o Tinina otce Dyreho, který se neustále záhadně objevuje a zase mizí, přičemž chce svou dceru na svou stranu a neváhá k tomu používat ošklivé prostředky (tentokrát míň krve a překvapivě blábolení o ničem). Nebo o samotnou upíří hrdinku, která se na pár kapitol naprosto vymyká své přirozenosti a vůbec, celé své roli a čtenář nad ní jen kroutí hlavou.
Na druhou stranu, nemůžu autorce pouze křivdit. V Archandělovi je mnoho nápaditých a neotřelých nápadů, obzvlášť sen o upířím grálu, který byl nakousnutý už v předchozím díle, či o zajímavé zpěstřující výlety do zahraničí, obzvlášť do sousedního Německa, rodným domovem Kaye, který přese všechno zůstává stále svůj a stále k sežrání. 
Sečteno a podtrženo - přijde mi, že kvalita oproti předchozím dílům klesla, na druhou stranu jsem ještě nečetla Vlci Sudet, které ihned navazují a vyšli společně s Archandělem zároveň.  U nich to třeba bude trochu lepší. Každopádně doufám, že autorka už nebude mít tolik "statických" kapitol a přidá nějaké to dění, které jsme u Tiny Salo zvyklí.
Moje hodnocení: 6 / 10 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama