The Cape (2011) - 1. série

28. února 2011 v 20:43 | Selenne L. Athi |  Viděno

Doufám, že se mohu s lehkou skromností prohlásit aspoň za malého geeka, který neujíždí jenom na fantasy, ale občas zabrousí i do řek komiksů, zejména jejich povětšinou bravurních adaptací (jo, Catwoman prostě vynechám :P)
Díky tomu se mi do hledáčku objevili 2 seriálové novinky tohoto roku, a sice The Cape a nově-nová-nejnovější verze Nikity.. Byl to těžký výběr, ale přece jen zvítězil pan Kapucka. Příběh je velmi jednoduchý a několikráte opakovaný - hlavní rodina Vince Faraday, je dobrák od kosti s rozkošnou rodinou (včetně syna, který mi připadá jako neskutečný parchant) a manželky, která si hraje na "spořádanou a dokonalou" ženušku. Zkrátka pohádka. Tedy do té doby, než se ve městě ujme vlády velký záporák, který si říká Chess (s naprosto dokonalou tváří Franklina z True Blood - říkala jsem, že tohle je takové moje guilty pleasure?) Jenže co osud nechtěl, do toho všeho se připlete záhadný blogař (tedy spíš blogařka), který si říká Orwell. Orwell chce odhalit všechny Chessovi pletichy a proto o nich informuje Vince. Díky tomu je Vince Faraday falešně nařčen, že to on je Chess a následně "zabit". Vince to ale zázrakem přežije a díky tomu se dostává do Cirkusu zločinu, který vede Max Mallini. Ten s Vincem uzavře "dohodu" a díky jeho výcviku s nemalým přispěním ostatních cirkusáků se z Vince stává The Cape, nejoblíbenější komiksový hrdina jeho syna. Cape poznává i pravou tvář Orwella (Summer Glau) a společně se snaží vymítit z města Chessovo zlo a odhalit jeho pravou tvář veřejnosti.
Ačkoliv měl seriál pořádně našlápnuto, nakonec to není naprosté zklamání, ale také žádný velký odvar, spíš pohodička na ukrácení čekání na opravdové pecky tohoto roku. Děj se nijak moc nikam nehýbe, spíše se zaměřuje na jednotlivé epizody, snaží se nás co nejlépe seznámit s hrdiny a s jejich silou i slabostí. To bych tvůrcům přidala do kladných políček oblíbenosti, na druhou stranu nepřišli s ničím novým a nepříjemné natahování děje taky diváky zrovna dvakrát nechytne. Můžeme jen doufat, že další poodhalení minulosti Orwell, která se stále skrývá pod rouškou tajemství (jedno z její minulosti bylo už od začátku seriálu bohužel dost jasné) bude natolik silné, že si udrží jakous takous pozornost. Doufejme. Jinak seriál sklouzává do podivné kýčovitosti a nestydatého kopírování od jiných komiksáků. Stále je to však pohodovka. A pokud si přestane hrát na "velký" seriál, nakonec to bude i skvělá pohodovka.
Moje hodnocení: 5,5 / 10
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 miss. bloody Scars miss. bloody Scars | Web | 28. února 2011 v 20:52 | Reagovat

První řádky recenze mě nadchli a pak když jsem sjela na hodnocení, hlesla mi brada :D 5,5 má to vůbec cenuv případě že si vážím svého času? :D whatever. Jdu číst! Díky pitomému učtu jsem se k novým dílům Prokletí černé koruny nemohla ani čuchnout :D Heh a vážně jsem měla co dělat, abych se na všechno nevykašlala :D A to jsem je tu viděla už asi okolo šestý hodiny, ale znáš to, pitomá škola. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama