Burlesque (2010)

13. února 2011 v 12:26 | Selenne L. Athi |  Viděno
Burlesque
Když mladá a talentovaná Ali ve své rodné Iowě zjišťuje, že jí už nemá co nabídnout, rozhodne se odjet do Los Angeles a splnit si své sny. Když dorazí, začne si hledat práci, až narazí na večerní Varieté, které jí naprosto okouzlí. Snaží se zjistit, jak se dostat na podium jako tanečnice a tím se seznámí s barmanem Jackem. Jack jí pošle za majitelkou Tess, ta ji však ihned odmítne. Ali se proto aspoň chopí práce servírky, aby mohla být svému snu aspoň takhle blíž. Poté, co jí vykradou byt, se nastěhuje k Jackovi a stanou se z nich přátelé. 
Když se Ali konečně poštěstí na konkurzu a začne být tanečnicí, svět se jí obrátí naruby. Ačkoliv Tessinu Varieté hrozí exekuce a prodej, díky Ali a jejímu nádhernému hlasu a skvělým číslům je den co den ve Varieté narváno.  To ovšem nebrání prodejci Markusovi snažit se získat jak klub, tak Ali. A také nesmíme zapomenout na Jacka, který, ačkoliv je zasnoubený, zjišťuje, že se do upovídané Ali zamiloval. Připravte se, show začíná. 
Burlesque není sice nic nového, ať už jednoduchým příběhem, tak jeho docela šikovným koncem. Na druhou stranu, je to velice příjemnou výjimkou potvrzující pravidlo. Ačkoliv je to herecký debut Christiny Aguilery, zhostila se své role více než obstojně, Cher je prostě svá, nemluvě o mistrovi vedlejších rolí, Stanleym Tuccim. I Cam Gigandet ukázal, že není jen hezkou ozdobou (což bezpochyby je) a to nemyslím nijak špatně.
Film je prostě výjimečný jak silným hlasem Christiny, tak vrácení legendární Cher na filmová plátna, atmosférou 30. let a obyčejným příběhem, který vás neurazí a určitě zpříjemný obyčejné nudné večery.
 Moje hodnocení: 7 / 10


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Delly Delly | Web | 7. října 2012 v 11:53 | Reagovat

Překvapivě, i přes očekávaný děj se mi to líbilo. Ano, podobných filmů je více, ale tenhle byl dobře natočený, s příjemným obsazením a dobrou hudbou. S tvým hodnocením rozhodně souhlasím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama